Пераможцы аграбіялагічнага конкурсу «Юны натуралiст»

(у завочных намінацыях) у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся» 

 

У намінацыі «Тэлеюнатыя»:

Дыплом I ступені – творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Хлебін Р.Ф.) УА «Гомельскі абласны эколага-біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі»;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Саскевіч Н.С.) ДУА «Гімназія г. Пружаны» Брэсцскай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Сідарук Т.П.) УА «Гродзенскі дзяржаўны абласны эколага-біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі».

 

У намінацыі «Калекцыя кветак»:

Дыплом I ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Жыцянеў Л.А.) ДУДАДіМ «Цэнтр дзіцячай творчасці г.п. Целеханы» Брэсцскай вобласці;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнікі Варанко А.У., Дзігліс Т.К.) «Гродзенскі дзяржаўны абласны эколага-біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі»;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Ланская М.Я.) ДУДА «Эколага- біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі г. Магілева».

 

У намінацыі «Птушыныя гісторыі»

паднамінацыі «Асабістая работа»:

Дыплом I ступені - Купчанка Яніна (кіраўнік Панцэвіч В.М.) ДУА «Дабрынінская сярэдняя школа Ельскага раена» Гомельскай вобласці;

Дыплом II ступені - Казлоўская Вікторыя (кіраўнікі Калагрыў Т.І., Дзежыц Н.В.) УА «Гродзенскі дзяржаўны абласны эколага-біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі»;

Дыплом III ступені - Сімановіч Ганна (кіраўнікі Вабішчэвіч Ю.В.) ДУА «Альшанская сярэдняя школа №2» Столінскага раена Брэсцкай вобласці.

 

У намінацыі «Птушыныя гісторыі»

паднамінацыі «Калектыўная работа»:

Дыплом I ступені – творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Зайцава С.У.) ДУА «Сярэдняя школа № 3 г. Асіповічы», клуб «Крылаты дазор» Магілеўскай вобласці;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Згірская І.В.) ДУА «Сярэдняя школа № 2 г. Валожына» Мінскай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Лапін Л.Л.) ДУА «Курапольская базавая школа Пастаўскага раена» Віцебскай вобласці.

 

У намінацыі «Сад адной культуры»

паднамінацыі «Кветкаводства»:

Дыплом I ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Масюк Т.І.) ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Ліды» Гродзенскай вобласці;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Рындевич А.Г.) ДУДАДіМ «Эколага-біялагічны цэнтр г. Баранавічы» Брэсцкай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Сцепанюк Л.І.) ДУА «Брэсцкi абласны цэнтр турызму i краязнаўства дзяцей і моладзі».

 

У намінацыі «Сад адной культуры»

паднамінацыі «Дэндралогія і кветкаводства»:

Дыплом I ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Бубнова Ж.А.) ДУДА «Абласны цэнтр творчасці» адзел экалагічнага выхавання, г. Магілёў;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Шалыпіна А.В.) ДУА «Камяніцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа» Магілеўскай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Быкава Н.А.) ДУДА «Барысаўскі цэнтр экалагіі і турызму» Мінскай вобласці.

 

У намінацыі «Сад адной культуры»

паднамінацыі «Гароднінаводства»:

Дыплом I ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнікі Жураўлева І.Л., Мікульчык Н.Б.) ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Талочын» Віцебскай вобласці;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Карповіч Л.І.) ДУДАДіМ «Эколага-біялагічны цэнтр г. Баранавічы» Брэсцкай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Данько М.У.) ДУА «Філатаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа» Магілеўскай вобласці.

 

У намінацыі «Сад адной культуры»

паднамінацыі «Пладаводства»:

Дыплом I ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Маліеўская Н.С.) ДУ «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Пінска» Брэсцкай вобласці;

Дыплом II ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнік Гузавец С.М.) ДУА «Жухавіцкая сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці;

Дыплом III ступені - творчы калектыў навучэнцаў (кіраўнікі Кажурэнка І.А., Гуц В.С.) ДУА «Мазырскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі» Гомельскай вобласці.